JAK ZAROBIĆ NA PROWADZENIU BLOGA? ZALETY KORZYSTANIA Z PLATFORMY REACH A BLOGGER


W dzisiejszym wpisie chcę poruszyć kwestie zarabiania na blogu. Jest to sporny temat. Niektórzy twierdzą, że blog powinien być jedynie hobby, inni natomiast nie widzą niczego złego w tym, aby dodatkowo zarobić parę groszy przy jego pomocy. Należę do tej drugiej grupy i uważam, że cudownie jest móc połączyć pasję z dodatkowym źródłem dochodu. Jakiś czas temu dodałam swojego bloga na platformie REACHaBLOGGER i pragnę napisać Wam nieco więcej o tej stronie. Do czego służy i z czym to się "je"? I czy można dzięki niej troszkę zarobić?


Co to jest REACHaBLOGGER?

REACHaBLOGGER jest platformą, która ma za zadanie ułatwić współpracę między Blogerami a Reklamodawcami. Reklamodawca z łatwością może znaleźć Blogera,z którym chciałby nawiązać współpracę, natomiast Bloger ma wgląd do aktualnych ofert od Reklamodawców i kiedy coś go zainteresuje, sam składa ofertę.

Na czym polega taka współpraca?

Podstawową formą reklamy na blogu oferowaną przez REACHaBLOGGER jest wpis inspirowany. Klient zleca Blogerowi wpis, natomiast Bloger sam przygotowuje treść tego wpisu, inspirując się produktem, usługą lub materiałami otrzymanymi od Klienta. Możliwe są również wpisy reklamowe i eksperckie, ale wtedy Bloger otrzymuję gotowy artykuł do umieszczenia na blogu. Wpisy inspirowane wydają się być najatrakcyjniejszą formą współpracy i tylko z tej formy sama korzystam.

Jakie są formy rozliczeń z REACHaBLOGGER?


Na REACHaBLOGGER możliwe jest rozliczenie pieniężne lub barterowe. W przypadku barteru Bloger otrzymuje produkt, który ma za zadanie zrecenzować. Przy rozliczeniu pieniężnym, po wykonaniu i zaakceptowaniu przez Zleceniodawcę wpisu, pieniądze trafiają na nasze wirtualne konto na platformie. Możemy je wypłacić, kiedy na koncie uzbiera się minimum 50 zł. Można wybrać formę płatności (faktura VAT - jeśli Bloger prowadzi działalność gospodarczą lub umowa o dzieło - gdy jest osobą prywatną). Od każdej transakcji platforma REACHaBLOGGER pobiera 10% prowizji.

Zalety korzystania z platformy REACHaBLOGGER


1. Szeroka gama ofert z różnych kategorii. Bloger sam decyduje, które oferty go interesują i sam składa ofertę. Decyduje jaka stawka będzie dla niego satysfakcjonująca za wykonanie zlecenia. Stawki blogerów są różne i ustalając swoją należy brać pod uwagę statystyki bloga.
2. Współpraca z Blogerami odbywa się legalnie, to znaczy od każdej transakcji pobierane są podatki.
3. Gwarancja bezpieczeństwa transakcji. Zleceniodawca najpierw wpłaca określoną sumę na konto REACHaBLOGGER jako depozyt, a platforma po wykonaniu zlecenia przekazuje te pieniądze blogerowi.
4. Rejestracja na platformie jest szybka, prosta i przede wszystkim bezpłatna.Dzięki REACHaBLOGGER udało mi się już trochę zarobić. A Wy znacie tę platformę? Jakie jest Wasze zdanie o zarabianiu na blogu? 
Poniżej możecie obejrzeć filmik promujący platformę ;)You Might Also Like

0 komentarzy

Każdy komentarz to motywacja do dalszego tworzenia tego miejsca. Wyraź swoją opinię, a ja z przyjemnością ją przeczytam :)