SPORT - CZY DOBÓR ODPOWIEDNIEGO OBUWIA MA ZNACZENIE?


W obecnie panującej "modzie" na bycie fit, aktywność fizyczna stała się bardziej popularna i coraz więcej osób zaczyna przykładać do tego większą uwagę. Siłownie są wypełnione po brzegi, w parku co chwilę mijamy biegających ludzi, a na mieście widać coraz większą liczbę rowerzystów. Bardzo mnie to cieszy, bo przecież wszyscy wiemy, że SPORT TO ZDROWIE. Bardzo ważny jest jednak dobór odpowiedniego obuwia - nie tylko ze względu na wygodę, ale również zdrowie i bezpieczeństwo. W zależności od rodzaju sportu, jaki uprawiamy warto wybrać specjalnie do tej aktywności przeznaczone obuwie. W przeciwnym razie nietrudno o kontuzję.

Jednym z moich ulubionych sportów jest siatkówka. Uwielbiałam grać w nią będąc jeszcze w szkole, a teraz z przyjemnością gram na podwórku czy w miejskim ośrodku sportu. To sport, w którym o kontuzję nie trudno, a najbardziej narażone są właśnie stopy/nogi. Ważne, aby buty do siatkówki były wygodne, stabilne oraz absorbowały wstrząsy powstałe podczas lądowania, a podeszwa miała zwiększoną przyczepność do podłoża. Szeroki wybór obuwia oferuje sklep allsports.pl, w którym znalazłam kilka ciekawych modeli widocznych na poniższej grafice.


Kolejnym sportem, w którym szczególnie narażone na kontuzje są stopy/nogi jest piłka nożna. Buty muszą być przede wszystkim dobrze dopasowane do stopy, ale również do rodzaju nawierzchni, na której gramy. Nieco inne obuwie jest odpowiednie do gry na naturalnej trawie, inne na trawie sztucznej, a jeszcze inne do gry na hali. Miejscem, gdzie można znaleźć specjalne obuwie na każdy typ podłoża jest sklep futbolsport.pl, a oto przykładowe modele:


We wspomnianych typach sportów odpowiednie obuwie to podstawa i dzięki temu można ustrzec się niepotrzebnych kontuzji. Jednak nie tylko w siatkówce i piłce nożnej obuwie ma znaczenie. Każdy sport wymaga odpowiedniego sprzętu i warto o tym pamiętać.

Ćwiczycie? Czy również uważacie, że obuwie sportowe jest ważnym aspektem?

You Might Also Like

0 komentarzy

Każdy komentarz to motywacja do dalszego tworzenia tego miejsca. Wyraź swoją opinię, a ja z przyjemnością ją przeczytam :)