#FEBNAILS | MANICURE: NAJPIĘKNIEJSZY NUDZIAK SEMILAC 135 FRAPPE + METALICZNE RÓŻE

Semilac 135 Frappe SemiFlash efekt lustra róże na paznokciach

Dzisiaj zapraszam Was na ostatni wpis z serii #FebNails. Tym razem przygotowałam stylizację paznokci, do której wykorzystałam jeden z najpiękniejszych odcieni w kolekcji lakierów Semilac i niewątpliwie najpiękniejszy kolor nude, czyli 135 Frappe. Pobawiłam się też trochę pyłkiem tworzącym na paznokciach efekt lustra i efekt możecie zobaczyć na zdjęciach :)

Semilac 135 Frappe to kolor niezwykle elegancki, pasujący na każdą okazję. Wygląda pięknie solo, ale daje również pole do popisu do różnego rodzaju ozdób i wzorów. To delikatna kawa z mlekiem, beż idealny! Jeżeli już go macie w swojej kolekcji to jestem pewna, że wywarł na Was tak samo ogromne wrażenie jak na mnie. A jeśli jeszcze jakimś cudem ten lakier się u Was nie pojawił to gorąco zachęcam do kupna i daję gwarancję, że nie będziecie żałować :).

Na środkowym i serdecznym palcu wykonałam zdobienie. Zdecydowałam się na metaliczne róże, do których użyłam efektu lustra (np. pyłek SemiFlash). Dodatkowo na małym palcu zrobiłam coś w rodzaju ombre - również z wykorzystaniem wspomnianego efektu lustra.

Semilac 135 Frappe SemiFlash efekt lustra róże na paznokciach

Jeśli jesteście ciekawi jak wykonać takie róże to poniżej pokrótce opiszę cały proces:
1. Po przygotowaniu paznokcia do manicure nakładamy bazę i utwardzamy ją w lampie.
2. Nakładamy kolor i utwardzamy - czynność tę powtarzamy, aż do uzyskania pełnego krycia (w przypadku Frappe potrzebowałam trzech warstw).
3. Paznokcie, na których chcemy wykonać takie zdobienie pokrywamy matowym topem, utwardzamy, a następnie przemywamy cleanerem.
4. Następnie, za pomocą pędzelka i topu no wipe (do niego najlepiej przyczepia się pyłek) malujemy róże i całość utwardzamy.
5. Za pomocą pędzelka-pacynki nakładamy na namalowany wzorek pyłek SemiFlash - pyłek powinien pokryć tylko sam wzorek. Nadmiar omiatamy pędzelkiem.
6. Pokrywamy paznokieć topem. Jeśli chcecie, aby paznokieć pozostał matowy, to za pomocą pędzelka nałóżcie top tylko tam gdzie jest wzorek. Ja miałam początkowo taki plan, ale później omyłkowo nałożyłam top na cały paznokieć.
7. Gotowe!

Semilac Nail Art Brush pędzle do zdobień 000-1 000-2

Semilac Nail Art Brush pędzle do zdobień 000-1 000-2

Do namalowania róż posłużył mi pędzelek do zdobień Semilac nr 000-1. Ma cienkie i krótkie włosie i świetnie sprawdza się przy tego rodzaju zdobieniach. Włosie się nie "rozczapierza", dzięki czemu można wykonać precyzyjne wzory. Posiadam również pędzelek 000-2, który ma znacznie dłuższe włoski i przez to genialnie sprawdza się przy rysowaniu cienkich, dłuższych linii. Świetnie mi się nimi pracuje. Muszę koniecznie sobie dokupić jeszcze kilka pędzli Semilac - może któreś polecicie?

Jak Wam się podobają moje paznokcie? Lubicie efekt lustra? Jakich pędzelków używacie do wykonywania zdobień? :)


Poprzednie wpisy z serii #FebNails:

Koniecznie zajrzyjcie do innych dziewczyn, które biorą udział w akcji #FebNails:

You Might Also Like

0 komentarzy

Każdy komentarz to motywacja do dalszego tworzenia tego miejsca. Wyraź swoją opinię, a ja z przyjemnością ją przeczytam :)